Fri02222019

Last update12:59:17 PM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край Вшанували Героїв Крут та всіх борців за волю

Вшанували Героїв Крут та всіх борців за волю

  • PDF

29 січня, з метою вшанування 100 річчя битви під Крутами та вшанування всіх борців за волю України, на військовому меморіалі с.Осипенко і в Осипенківському краєзнавчому музеї, за участі громадськості та учасників патріотичних рухів проведено меморіальну годину: „Пам’яті юнаків – героїв, загиблих під Крутами”.

 

Згадати патріотів,  що своєю пожертвою дали надію на порятунок народу і країни прийшли заступник сільського голови з гуманітарних питань та соціальної політики Осипенківської сільської ради Марія Жила, начальник відділу освіти виконавчого комітету Осипенківської сільської ради Лариса  Яковенко, голова запорізького обласного осередку ГО "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО "Легіон Свободи" Микола Тюркеджи,   учасники Запорізького обласного осередку військово-спортивного товариства: “Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Сокіл»”, на чолі з головою Запорізької організації Яриною Геращенко, мешканці села.
На пам’ятному місці, присвяченому боротьбі за свободу та незалежність України протоієрей Василій Турчак звершив панахиду за загиблими в бою під Крутами, воїнами Революційної Повстанської армії України (махновців) часів Української революції і Визвольної війни 1917-21 рр., односельців, які загинули, захищаючи рідну землю в роки Другої світової війни та у зоні АТО;
Під час заходу відбулося покладання квітів на пам’ятному місці, присвяченому боротьбі за свободу та незалежність України - місці поховання земляків - воїнів Революційної Повстанської армії України (махновців), які загинули у 1918-19 роках, захищаючи Вітчизну від зовнішніх ворогів у боях Української революції і Визвольної селянської війни 1917-21 рр..
В своєму виступі заступник сільського голови ОТГ Марія Михайлівна Жила наголосила на тому, що як у бою під Крутами 100 літ тому, так і нині, ми знову відстоюємо право на єдину незалежну країну, наголосила на тому, що і в наш час наші захисники - бійці Збройних сил України, за підтримки усього народу проявляють справжню жертовність та відданість Батьківщині, тримають оборону від російського агресора на східному фронті та ціною власного життя дарують нам мирне небо над головою. Побажала присутніх пам’ятати про подвиг юнаків - захисників державності.
В експозиційній залі музею присутні переглянули документальний фільм та виставку документальних творів про юнаків, які в січні 1918 р., сто років тому віддали найдорожче – своє життя, захищаючи незалежність України.
 Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Крут та всіх Героїв, які віддали життя за Україну та відійшли у безсмертя. На вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО Запорізької області, імена й світлини котрих розміщені в музейній експозиції, було запалено свічки. У виконанні вихованців юнацької студії “Джерельце”, прозвучали віршовані твори патріотичного змісту.
Голова Запорізького обласного осередку Всеукраїнської  молодіжної громадської організації «Сокіл» Ярина Геращенко розповіла про волонтерські й патріотичні заходи, участь у здійсненні яких приймає запорізька молодь, подарувала музею збірку віршованих творів запорізьких авторів, яка вийшла нещодавно: «Вірш солдату».
    На завершення заходу голова запорізького обласного осередку ГО "Всеукраїнська спілка ветеранів АТО” Микола Тюркеджи закликав юнацтво, разом з громадою села і надалі допомогати тим, хто відстоює цілісність нашої країни на сході, а начальник відділу освіти Лариса Яковенко побажала вихованцям студії «Джерельце» поглиблювати свої знання з культурного і героїчного надбання нашого народу, бути гідними патріотами нашої Батьківщини.

Директор Осипенківського краєзнавчого музею 

 

 

Олег Будяк