Sun03242019

Last update04:22:10 PM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЮНАЦЬКОГО ПРОЕКТУ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЮНАЦЬКОГО ПРОЕКТУ

  • PDF

Під час наради керіництва Осипенківської громади з директорами освітніх закладів вихованці юнацької студії «Джерельце» при Осипенківському краєзнавчому музеї Анастасія Гуменюк і Галина Турчак презентували творчий проект “Памятки і старожитності та нові атракції на турмаршруті “До витоків історії Бердянського краю”.

Презентація була виконана у відповідності до сучасних концепцій розвитку місцевих громад (поєднуємо старовину і сучасність задля майбутнього) у межах конкурсу історичних дослідницьких проектів для молоді від Представництва Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні і Всеукраїнської асоціації викладачів історії “Нова Доба”

Головною ідеєю дослідницько-творчої роботи стало бажання вдихнути нове життя у нашу спадщину, що нині збережена здебільшого лиш в окремих пам`ятках,  у спогадах старожилів і в музейних експозиціях, аби не дати збідніти духовно майбутнім поколінням:

Цікавою у цьому проекті є пропозиція дослідниць на основі подальшої розбудови одного з найцікавіших маршрутів туристичної мапи Запорізької області, який саме проходить через усю територію Осипенківської громади, зберігши давнину й унікальне природне оточення заповідних приазовських куточків понад Бердою, створити комфортне й сучасне середовище, у якому був би збережений цілісний світ культури, творчості, розвитку, і будь-хто з місцевих мешканців чи гостей нашого краю відчував би себе затишно й отримав  необхідне естетичне відчуття співпричетності до світу цих пам’яток в чудових куточках первозданної природи Приазов’я.

Проект передбачає й активну участь юнацтва і молоді у тісній співпраці з представниками експертно-наукового середовища, керівництва громади, підприємців, широкого загалу у справі охорони, вивчення і популяризації культурної спадщини, здійснення патріотичних, доброчинних й благодійних акцій, створення умов для інвестування у розбудову і відкриття на туристичних маршрутах нашої громади нових атракцій, навчально-розвивальних, творчих проектів, різноманітних об`єктів і робочих місць для молоді, аби не шукала більше наша юнь власне майбутнє по світах, а мала б змогу творити цікаве й змістовне життя у себе вдома.  

Ми хочемо разом допомогти мешканцям нашого села і громади зробити крок назустріч, зруйнувати між собою стіни нерозуміння. Завданням нашої команди буде ефективне вирішення існуючих проблем з залученням активних представників громади, волонтерів, місцевої влади та підприємців. Сподіваємося, що пропозиції з відновлення традиційних колись в Новоспасівці щорічних багатих і гучних фестивалей-ярмарок до свят Спаса і Покрови, відродить стару славу нашого села, як відомого культурного й мистецького центру, зацікавить і залучить до нас багатьох: інвесторів, представників середнього і малого бізнесу, виробників сільськогосподарської і побутової продукції, майстрів народної творчості і звичайно - туристів.

Ще однією з багатьох цікавих пропозицій буде ідея створення Центру дозвілля і відпочинку з залами для семінарів і нарад, дитячими зонами, музеєфікованими, розважально-ігровими майданчиками, художніми муралами для творчого розвитку підлітків і юнацтва. Все це допоможе залучити кошти, відкрити нові робочі місця, започаткувати ще більш цікаві творчі проекти, додати розвитку, драйву у нашому житті.  

Та насамперед, маємо провести широке опитування (анкетування) й інформування всіх жителів, з метою визначення громадської думки стосовно визначальних проблем, ідей та пропозицій, можливого коригування проекту, основні напрями якого ми щойно окреслили. Будемо дуже вдячними усім за будь-яку участь чи сприяння цій добрій справі!

За інформацією Директора Осипенківського краєзнавчого музею О.Будяка