Sun08182019

Last update08:23:39 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край Щедрий вечір в Осипенківській громаді на Бердянщині

Щедрий вечір в Осипенківській громаді на Бердянщині

  • PDF

Чудові й мелодійні старовинні святкові щедрівки лунали у виконанні вихованців краєзнавчої студії «Джерельце», яких гостинно приймали підприємства, керівництво і працівники об`єднаної громади, депутати сільської ради, родини вихованців гуртка, мешканці села.

 

А перед тим, впродовж тривалого часу студійці на заняттях наполегливо готувалися до святкових днів - довідалися багато цікавого про давні народні звичаї зимового обрядового циклу, переглянули дослідження й фільми про сакральні знання й обряди наших предків. Напередодні власними руками виготовили обереги «Різдвяні янголятка», які вручали під час щедрування  односельцям.
Особлива подяка директорові Осипенківського професійного аграрного ліцею Миколі Ляшку за сприяння у виділенні автобуса, і водієві Ігореві Стукалову, бо ж січневий день короткий а щедрувальників чекали у багатьох оселях та обійстях села.

З побажаннями миру, радості, благополуччя та всіляких гараздів наші щедрувальники вітали односельців, бажаючи їм гарного й сприятливого року, миру країні, спокою й заможного життя в родинах. Заспівали щедрівки "Ой сивая тая зозуленька", «Старий рік минає», «Многая літа!» А господарі, за традицією, пригощали щедрувальників різними смаколиками й солодощами.
Святкове посівання стало справжнім відродженням прадавніх традицій нашого народу, що є вкрай важливим для всіх нас, а найбільше - для юнацтва. І нехай всі щирі побажання, що лунали в цей святковий день здійсняться, як для всіх працівників установ та організацій, господарів обійсть, які з радістю приймали наших студійців, всіх мешканців сіл Осипенківської громади, й для самих юних щедрувальників.

Тільки вигулькнув на небо
Місяць-зорепас,
Щедрий вечір, добрий вечір
Завітав до нас.

Йшов він лісом, йшов він степом,
Містом і селом,
Щоб велику Україну
Обгорнуть теплом.

У родину нашу дружню
Тихо увійшов
І до кожного серденька
Світлий шлях знайшов.

Залунали скрізь щедрівки,
Сміх і тут і там.
Щедрий вечір, добрий вечір,
Українці, вам!

Шануймо витоки, дбаймо про майбутнє!

Марія Турчак, керівник юнацької студії «Джерельце»
при Осипенківському краєзнавчому музеї