Wed05222019

Last update07:32:14 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край Піввіку тому у селі Осипенко відкрили музей

Піввіку тому у селі Осипенко відкрили музей

  • PDF

Піввіковий ювілей Осипенківського народного краєзнавчого музею Осипенківської сільської ради на Бердянщині. 12 лютого 2019 року, з нагоди піввікового ювілею, Осипенківський краєзнавчий музей об’єднав у дружнє коло велику родину – представників місцевої влади, односельців, давніх друзів і поважних гостей.

 

Саме напередодні в музеї було завершено важливий етап ремонтно-реконструкційних робіт, яким було охоплено як саму споруду, так і частину виставкового приміщення, що стало можливим завдяки дієвій підтримці керівництва Осипенківської сільради і активній участі всього, хай і невеличкого колективу закладу. В результаті вдалося досить змістовно відапгрейдити як саму споруду, так і внутрішнє наповнення виставкових розділів, створити більш зручну й комфотну атмосферу для спілкування відвідувачів з предметно-образним світом музейного простору, поліпшити умови зберігання музейного фонду. За це музейники надзвичайно вдячні особисто голові Осипенківської сільради Валентину Івановичу Смазі, заступникам голови й багатьом представникам керівництва й менеджменту громади.
Саме свято було проведено зовсім не пафосно - у колі друзів та людей небайдужих до краєзнавства й творчої спадщини, розпочалося з відкриття оновленої експозиційної зали. Директор Осипенківського краєзнавчого музею Олег Емільович Будяк, який впродовж майже трьох десятиліть займається справою збереження й популяризації пам'яток історії і культури нашої місцини розповів про ближчі перспективи розвитку музею й про формування розділів музейної експозиції: часів
Української революції 1917-21рр.. і Повстанського руху; односельців, які захищали Вітчизну в роки другої Світової війни; та на Сході нашої держави в наш час. Окремий розділ експозиції присвячений загиблим у серпні 2014 року при відсічі російської агресії односельчанам - добробатівцю Володимиру Зюзю та бійцю ЗСУ Миколі Прохорову, дружина якого Анна була присутня на заході.
Ювілейний захід продовжився святковою програмою та переглядом відзнятих у минулі десятиліття і сучасних відеофільмів про села громади: Новопетрівку і Осипенко, творчих сюжетів, створених волонтерами з Києва і Бердянська за участі працівників музею і вихованців юнацької студії “Джерельце”, яка діє при музеї в рамках історико-краєзнавчого проекту: «Україна – форпост Європи». Зокрема, продемонстровано відеосюжет про давніх скитів й живописне узбережжя водоймища поблизу мальовничих скель і заповідних ділянок прадавнього степу понад Бердою, озвучений віршами письменника-земляка Володимира
Сіренка у виконанні вихованок студії Анастасії Гуменюк та Галини Турчак.
Будь-яке свято – це завжди багато щирих, вірних друзів, це теплі слова вітань. На свято прийшли представники місцевої влади в особі її керівників, які всіляко допомагають музею, опікуються справою збереження шанобливого ставлення до нашої спадщини.
З вітальними словами до колективу музею звернулися представники виконавчої влади: заступник сільського голови з гуманітарних питань та соціальної політики Марія Михайлівна Жила, заступник голови Осипенківської сільради з питань житлово-комунального господарства Олег Володимирович Агейкин, начальник відділу освіти Осипенківської сільської ради Лариса Миколаївна Яковенко, які нагородили співробітників музею почесними грамотами, а також вручили сертифікат на купівлю техніки для покращення візуалізації експозиційного простору.
Депутат Бердянської районної ради і голова районної організації “ВО “Батьківщина”” Сергій Іванович Кеда, разом з яким співробітники музею, у міру можливостей, надають допомогу військовослужбовцям Збройних Сил України, нині привітав колектив і надав музею грошову допомогу для поновлення експозиційного обладнання. А начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Бердянської районної держадміністрації Олександр Степанович Макаревич передав для музею патріотичний банер.
На адресу краєзнавчого товариства цього дня пролунало багато щирих побажань. Не мовчали на музейному святі й музи, адже колись то були не лише споріднені слова - відомо ж, що в давні часи саме скарбниці духовної й наукової думки “мусейони” були й осередками розвитку творчості й мистецтв. Директор сільського будинку культури Тетяна Іванівна Москаленко побажала співробітникам музею творчого натхнення та процвітання, а учасник юнацького вокального ансамблю «Колорит» Ярослав Петрик заспівав пісню «Україна». Своєрідним подарункам стало й вітання директора сільського клубу Василя Васильовича Тристана та вокального тріо «Спас». У їхньому виконанні прозвучала пісня на слова земляка Володимира Сіренка «Берда».
Краєзнавець з села Миколаївка на Бердянщині (Берестівська сільська ОТГ), Іван Михайленко подарував музею давній гончарний виріб місцевого походження - глиняний глечик.
На завершення заходу всіх частували запашним короваєм та різними смаколиками, які приготували співробітники музею та родини вихованців студії «Джерельце».
Протягом усього часу свого існування музей є місцем, де органічно поєднані і минуле, сьогодення і майбутнє. І хоча пів століття для такого закладу – є зовсім не багато, літопис нашого куточка над Бердою та Азовом має надзвичайну ціну для всіх краян і тих, хто в силу різних обставин, мешкає далеко від батьківського обійстя, та все ж пам'ятає й шанує рідний край. Цьогоріч плануємо започаткувати діяльність на базі музею, крім дитячо-юнацької студії ще й творчої світлиці “Традиція”, яка згуртує представників учнівсько-студентської молоді, краєзнавців, народних майстрів і аматорів мистецтва, просто небайдужих до проблем збереження і продовження природного, мистецько-культурного потенціалу краю понад Бердою.
Сьогодні музей є своєрідною візитівкою села і громади. Можемо впевнено стверджувати, що маючи досить змістовне зібрання музейних предметів, він буде радувати та надихати ще не одне покоління наших нащадків. Ми любимо наш музей і раді кожному відвідувачу. Нині маємо важливе завдання дослідження й сучасної подачі спадщини, розробки модернового експо-дизайну. Колектив музею щиро дякує керівництву та співробітникам виконкому Осипенківської сільської ради та всім присутнім на святі за привітання, розуміння та сприяння роботі музею!
Адже коли відчуваєш підтримку та допомогу - навіть труднощі легше перебороти.

Науковий працівник Осипенківського краєзнавчого музею і керівник юнацької студії “Джерельце”
Марія Турчак