Sun08182019

Last update08:23:39 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край Творчий виступ студійців “Джерельця” для військових

Творчий виступ студійців “Джерельця” для військових

  • PDF

7 березня співробітники Осипенківського краєзнавчого музею та вихованці юнацької краєзнавчої студії «Джерельце» завітали до військовослужбовців Бердянського прикордонного загону з творчим виступом “Весна іде - свята веде!” Віддали шану й полеглим у боях за Вітчизну краянам.

 

Акція відбулась за ініціативи Православної церкви України, зокрема капелана військової частини 1491 о. Степана Вилущака та настоятеля Покровської Церкви с.Осипенко протоієрея Василія Турчака, за підтримки депутата Бердянської районної ради С.І.Кеди. Оскільки серед присутніх в залі переважали військовослужбовці-жінки, виконавці зазначили, що творчий захід, базований на історії Приазов`я - краю легендарних амазонок, вони присвячують сучасним амазонкам - жінкам-військовослужбовцям Державної прикордонної служби України.

Директор Осипенківського музею Олег Будяк розповів про багату творчими й героїчними звершеннями спадщину краю понад Бердою, який тривалий час був прикордонням земель Вольностей Запорозьких та представив нашим захисникам студійців “Джерельця” - юних знавців і популяризаторів духовного й творчого надбання. Складовою частиною заходу стали творчі сюжети: “Наша спадщина й одвічні обереги”, «Карби предків гартують патріотів», прозвучали розповідь про наш чудовий приазовський край, патріотичні вірші, твори про рідну землю поета-земляка Володимира Сіренка й інших авторів.

Вихованці студії підготували колоритні театралізовані інсценівки, сповнені народними звичаями та обрядовістю: “Колись було на масляну”, “Дівчата й козачата”. У виконанні юнацтва й керівника студії Марії Турчак пролунали мелодійні українські пісні: «Це моя і твоя Україна», «Ой у гаю при Дунаю», «Мамина хатина», «Свіча», «Ми сьогодні мандрували». Розповіли студійці й про свій, хай і невеличкий внесок у справу краєзнавства і популяризації історичної і природної спадщини рідної землі - Бердянщини і Приазов`я, про участь в патріотичних і доброчинних справах, акціях з підтримки наших військовослужбовців, зокрема - творчому проекті “Тепло наших сердець - захисникам Вітчизни”. 

У свою чергу, прикордонники розповіли студійцям історію своєї частини й пригостили юнацтво стравами військової кухні. На завершення цікавої і змістовної зустрічі було вирішено продовжити творчу співпрацю між юнню і військовими, а студійці запросили бердянських прикордонників на відпочинок екскурсійними маршрутами понад Бердою, у межах Осипенківської громади, пам`ятками природи й історії краю. 

Того ж дня юнацтво відвідало експозицію музею історії міста Бердянська, де в ході цікавої екскурсії ознайомилось з історію міста. А під час подорожі історичною частиною міста екскурсанти побачили багато цікавих споруд, будинків традиційної забудови, частина з яких насправді є маленькими архітектурними шедеврами, відзначили й те, що бердянці дбають про власне минуле, адже багато з тих споруд, які прикрашають місто, надають йому неповторного колориту нині відновлено, водночас, зі збереженням первісного вигляду. Відбулась і своєрідна “профорієнтація” - студійці відвідали один з навчальних корпусів Бердянського Державного педагогічного університету, у якому частина  вихованців має намір здобувати освіту у майбутньому. Завершилась подорож  пішохідною прогулянкою Приморською площею міста. 

Тож цей день подарував нашому юнацтву безліч нових вражень і позитивних емоцій. Вихованці студії «Джерельце», які прагнуть стати екскурсоводами на туристичних маршрутах нашого краю, впродовж заходу закріпили отримані раніше знання, набули нових вмінь й навиків, необхідних для спілкування з аудиторією, для більш ефективної популяризації нашої спадщини й культурного потенціалу краю серед юнацтва і широкого загалу.

За інформацією Осипенківського народного краєзнавчого музею