Sat06192021

Last update10:21:30 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край SOTA.Спільнота на #РавликФест 2019

SOTA.Спільнота на #РавликФест 2019

  • PDF

Наша історія сортування побутових відходів почалася, мабуть, так само, як вона починалась у тисяч українців, які вже сортують і не збираються зупинятись. Ти просто береш кілька коробок та починаєш вдома складати все, що придатне до здачі у якості вторсировини.

 

А потім ідеш з нею до пунктів прийому, і тобі соромно тільки від думки, що ти не робив цього раніше за відсутності альтернативи.

Насправді, нам вже давно кортіло розказати всім одномістянам про екотренди, які охопили всю країну. Про те, що реальність наших подвір'їв, вулиць, парків та околиць, які майже завжди вкриті шаром сміття – не остаточна реальність. Вона з нами не назавжди. Від літніх людей ми дуже часто чуємо щось на кшталт "схаменіться, це маячня, ви нічого не зміните". Це ознака депресивного стану. А місто не може розвиватися, якщо у ньому стільки людей страждають від депресії, не вірять у свої можливості. Але нерідко ми бачимо привітних продавчинь, сусідів, однодумців, які згодні з тим, що сміття стало вже забагато, для яких фраза "дякую, пакет не потрібен" на касі супермаркету не є дивною, бо вони розуміють зв'язок між споживанням та сміттям, яке продукує кожна людина у місті, в країні, на планеті.

Саме такими поінформованими та прогресивними виявилися організатори фестивалю анімації РавликФест – проекту, який єднає людей будь-якого віку та гендеру навколо найактуальніших проблем сьогодення за допомогою анімації. Вони вирішили, що саме четвертий фестиваль анімації вперше у Бердянську повинен дати всім учасникам масового заходу можливість наблизитись до життя у стилі "нуль відходів", головними принципами якого є сортування, попередження утворення зайвого сміття, переробка та повторне використання матеріалів.

На першій сортувальній станції під час фестивалю у художньому музеї ім. І. І. Бродського ми зможемо роздільно зібрати максимальну кількість фракцій, щоб утворилося якомога менше змішаного сміття. Це означає, що можно буде розсортувати скло, макулатуру, PET пляшки, алюмінієві бляшанки, також передбачені контейнери для найбільш "проблемних" фракцій - харчових залишків, паперу, що не придатний до здачі як макулатура, і навіть кавові горнятка і тетрапаки - так звані комбіновані матеріали, які ми відправимо до спеціальних переробних заводів у Києві, де їх додають до сировини для виготовлення зошитів, календарів та іншої паперової, пластикової та алюмінієвої продукції.

Нещодавно ми згадували найвідоміші українські фестивалі давно минулих років та жахалися спогадів про купи сміття, що неминуче виростали по периметру локацій. Але тепер безвідповідально смітити у довкілля вже не обов'язково. В Україні є лідери, які вже ламають застарілі схеми поводження з відходами з такою пристрастю, що кількість громадських ініціатив та екологічних проектів зростає, мабуть, не щоднини, а щогодини.

До цього стрімкого потоку ми у SOTA.Спільнота разом з командою РавликФеста рушаємо не без легкого остраху першопрохідців, але з невмираючою вірою у майбутнє, яке можна створити своїми руками. Отже, приходьте попрацювати своїми руками у творчій атмосфері майстерень РавликФесту, а також випити кави, поспілкуватись із професіоналами аніматорами, та долучитись до взаємодії з першою сортувальнею.

Та долучайтесь до нас в соц.мережах:

 

Фестиваль анімації Равлик фест

Громадська організація SOTA.Спільнота

Фестиваль РавликФест 2019 проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).