Mon07062020

Last update03:09:49 PM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край У Бердянську презентували Концепцію розвитку велоінфраструктури

У Бердянську презентували Концепцію розвитку велоінфраструктури

  • PDF

У Бердянську в on-line форматі 23 червня презентували Концепцію розвитку велоінфраструткури. Наступним кроком роботи з документом є його винесення на сесію міської ради для затвердження. Цим питанням буде опікуватись Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради.

 

Спікерами події стали головний спеціаліст відділу капітального ремонту Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради, велоактивістка Бердянського велоклубу, програмна директорка Першого антикафе Бердянська “ЧАС Є!”, розробники концепції та виконавча директорка Громадської організації “Спільно HUB”.
В рамках проєкту “ВелоМіста”, який організовує Громадська організація «Спільно HUB» у партнерстві з "Бердянським велоклубом", "Першим Антикафе Бердянська "ЧАС Є" та Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), була розроблена спільно з усіма зацікавленими сторонами “Програма розвитку велоінфраструткури м. Бердянськ на 2020 рік”.

Як зазначає Павло Люцканов, головний спеціаліст відділу капітального ремонту Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради: “Дійсно, процес був достатньо тривалим. Тривали обговорення з громадскістю, з велоспільнотою. Усі бажання тих, хто приймав участь були прийняті до уваги і дійсно на 79 сесії МІської ради було прийнято й затверджено рішення 25 програми “Про затвердження Програми розвитку велосипедної інфраструктури м. Бердянськ на 2020 рік”. Цією програмою передбачено, насамперед, створення безпосередньо документу, а саме “Концепції розвитку велоінфраструктури Бердянської ОТГ” і придбання та встановлення трьох велопарковок. Одну вже було встановлено за кошти донора біля Центру дитячої та юнацької творчості. Місця встановлення велопарковок були заздалегідь обговорені та заплановані. На разі, зараз триває завішання на площадки-закупівлі ще двох зазначених об'єктів. Сподіваюся, що в найближчий час ми зможемо їх придбати, а згодом і встановити.”

Повертаючись до презентації “Концепції розвитку велоінфраструктури Бердянської ОТГ, Алла Мельничук як програмна директорка “Першого Антикафе Бердянська “ЧАС Є” відмітила, що для неї важливо: “Що прийняття та реалізація Концепції підвищить рівень безпеки в місті. Для велосипедистів, яких в місті багато і стає все більше, для пішоходів та автомобілістів. Разом ми створюємо краще місто, де люди зможуть безпечно пересуватись і дихати свіжим повітрям, не забрудненим викидами від авто”.

“Велосипед — один із найбільш сталих та раціональних видів транспорту, який робить міське середовище безпечнішим та комфортнішим для своїх жителів. Позитивно впливаючи на якість життя, економічний розвиток, охорону здоров’я, соціальну справедливість та рівність, розвиток велосипедної інфраструктури є виправданою інвестицією для міст і громад та є ознакою прогресивної транспортної політики” - закцентувала виконавча директорка “U-Cycle”, Анастасія Макаренко, як представниця розробника документу.

Наталя Князева, як експертка “U-Cycle” додала, що “198 км велошляхів у Бердянській ОТГ - це інвестиції не лише у безпеку та комфорт її жителів, а й у розвиток локальної економіки та туристичного потенціалу громади”.

“Далі ця Концепція має бути затверджена міською радою. Тому в подальшому буде винесено цю Концепцію на рішення депутатів міської ради для затвердження та наступної її імплементації в розвиток міста Бердянська, а саме, стратегічний план розвитку. Сподіваюсь, що депутати приймуть правильне рішення та проголосують за продовження нашої кропіткої праці”, - відмічає  Павло Люцканов, головний спеціаліст відділу капітального ремонту Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради

Як зазначила Ганна Дворна, виконавча директорка Громадської організації “Спільно HUB”: “Розробка “Концепції розвитку велоінфраструткури Бердянської ОТГ” виконується у рамках першого кроку “Програми розвитку велоінфраструктури м. Бердянськ на 2020 рік”, яка  розрахована на один рік з можливістю подовження та скерована на створення безпечних умов для велосипедистів(-ок) та забезпечення врахування їх потреб”.

Окрім того, варто відзначити, що Бердянськ та його межі ОТГ є туристично-привабливими місцинами, тож Інна Власова як активістка Бердянського велоклубу коментує: “Концепція розвитку велоінфраструктури міста Бердянська дає можливість створити безпечні і комфортні умови для користувачів велосипедом. А за успішної реалізації, передбачених у ній кроків, Бердянськ має шанс стати містом, яке буде приймати Велофорум як Всеукраїнську конференцію з розвитку мобільності та безпеки наших міст, зокрема, безпеки у пересуванні велосипедом по місту та за його межами”.

Презентація документу “Концепція розвитку велоінфраструктури м. Бердянськ” виконується в рамках проєкту «ВелоМіста», який організовує Громадська організація «Спільно HUB» у партнерстві з "Бердянським велоклубом", "Першим Анти-кафе Бердянська "ЧАС Є" та Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).