Mon01252021

Last update08:49:16 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край ФОРМУЄМО СЬОГОДНІ ДЛЯ УСПІХУ ЗАВТРА

ФОРМУЄМО СЬОГОДНІ ДЛЯ УСПІХУ ЗАВТРА

  • PDF

За міжнародними дослідженнями, для успішної кар’єри мають значення 15 – 25 % тверді навички – знання, вузькопрофесійні вміння, 75 - 85% - вміння навчатися протягом життя, критичне мислення тощо. Те, з чим ці діти вийдуть із школи і навіть із університету, буде недостатнім.

 

Вони змушені будуть увесь час учитися, якщо хочуть рухатися вперед і розвиватися.
І позашкільна освіта дає їм таку можливість робити це вже зараз. Вона готує підростаюче покоління до життя в умовах мінливого суспільства, формує особистість, здатну адаптуватися до соціально-економічних змін, стійку до впливу негативних факторів соціуму. Позашкільна освіта є важливим чинником у розвитку компетентностей підлітків, дає їм можливість реалізувати себе, підвищує самооцінку і оцінку з боку однолітків і дорослих.
Педагогічна рада, яка відбулась в ЦДЮТ ім.Є.М.Руднєвої 23 грудня мала на меті розглянути і схвалити такий підхід в навчально-виховній діяльності закладу, який забезпечує вихованцям розвиток універсальних «Soft» -компетентностей сьогодні для успіху завтра.
Під компетентністю зазвичай розуміють здатність ефективно мобілізувати (вибирати і використовувати найбільш підходящі) знання і досвід для вирішення як повсякденних, так і нестандартних завдань.
Заступник директора з науково-методичної роботи М.Масютіна підготувала змістовну презентацію на тему Soft skills компетенції. А викладач БДПУ, кандидат педагогічних наук О.В.Фролова детально охарактеризувала три універсальні компетентності, які є блоками знань, навичок і установок, які у підлітка повинні бути обов'язково. Це такі універсальні «Soft» -компетентності: компетентність мислення, компетентність взаємодії з іншими (компетентність соціальна), компетентність взаємодії з собою.
У зв'язку з тим, що Soft skills («гнучкі» або «м'які» соціально-психологічні навички або компетенції) розвиваються протягом усього життя, доцільно, в умовах позашкільної освіти, сформувати у підлітків стійку мотивацію до саморозвитку і вдосконалення цих компетенцій.
Досвідом формування у вихованців необхідних навичок і компетенцій поділились керівники гуртків нашого закладу Ю.П.Тараненко, А.М.Бабич, Л.Р. Кашкарева, М.Е.Масютіна.
Висновки, до якого прийшли всі учасники педагогічної ради що саме Soft Skills – це риси особистості, необхідні для взаємодії та побудови хороших відносин з людьми. Вони застосовуються в будь-якій індустрії, будь-якої професії, будь-якому виді діяльності і будь-якій взаємодії між людьми. В еру цифрових технологій інформація швидко змінюється, тому основною навичкою з soft skills є вміння безперервно навчатися, бажання самонавчатися та постійно вдосконалюватися. На це будуть направлені зусилля педагогів позашкільного закладу в поточному і наступному навчальному році.

Демченко Н.Г., методист ЦДЮТ