Fri10222021

Last update06:00:50 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Край Справжні причини нашестя медуз на Азові

Справжні причини нашестя медуз на Азові

  • PDF

В Азовському морі спостерігається справжнє нашестя медуз, на кількість яких впливає підвищена солоність води, яка, своєю чергою, залежить від гідрологічного режиму річок Дон і Кубань. Про це повідомив декан факультету біології, географії і екології Херсонського державного університету, доктор географічних наук, професор Ігор Пилипенко.

«Це процес, пов'язаний з ростом солоності Азовського моря, таке відбувалося в сімдесятих, у вісімдесяті роки минулого століття, і знову відбувається зараз. Збільшується солоність моря - поліпшуються умови для розвитку медуз. А рівень солоності пов'язаний з багаторічним зменшенням стоку річок Дону і Кубані» , - пояснив він, додавши, що Азовське море, по суті, є лиманом Дону і Кубані.

За словами професора, основні можливості вирішити проблему знаходяться в Росії, де формується основна маса прісної води, яка створює режим води Азовського моря. В Україні ж в море впадає мало річок, які в сукупності забезпечують річний стік на рівні 4 кубічних кілометрів. Для порівняння, сукупний стік прісної води з території РФ досягає 35-40 кубічних кілометрів на рік. Тобто, заяви російської сторони про те, що солоність води в Азовському морі підвищилася через перекриття Північно-Кримського каналу з Дніпра не відповідають дійсності.

При цьому, медузи є проблемою не тільки для відпочивальників, але і порушують екологічний баланс. Вони критично скорочують харчову базу для риб, які також харчуються планктоном. На теперішній час єдиним дієвим методом боротьби с медузами є обмеження на вилов риби в Азовському морі.