Mon01252021

Last update08:49:16 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Страна 21 грудня "активісти" хочуть перезаснувати “Республіку Україна”

21 грудня "активісти" хочуть перезаснувати “Республіку Україна”

  • PDF

21 грудня в Києві відбудеться так званий “Всеукраїнський національний конгрес”, на якому група "активістів" хоче “перезаснувати державу Україна”, і створити нові органи державної влади: парламент, уряд та навіть власні збройні сили, СБУ, поліцію, податкову службу тощо.

Про це вони розповідають відкрито – на своїх публічних сторінках у соцмережах. Діяльністю цих людей уже зацікавилося СБУ: в рамках кримінального провадження за самовільне присвоєння владних повноважень (ст. 353 ККУ) 19 грудня по всій Україні провели серію обшуків та допитів.

Один із фігурантів провадження – 39-річний мешканець Дніпра Анатолій Балахнін – який називає себе “ідеологом” цього руху. Не маючи юридичної освіти, він самотужки вивчив українські закони та Конституцію, і почав трактувати їх на свій лад. Зараз він є фігурантом кримінального провадження за особливо тяжкою 109 статтею Кримінального Кодексу – “дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”.

Псевдоактивісти переконують, що їхню діяльність фінансують самі. Анатолій Балахнін в інтерв’ю розповідав, що деякий час уже не працює, а живе на пожертви, які надходять на його банківську картку від "прихильників". Разом з тим, в СБУ не виключають, що така діяльність вигідна Російській Федерації. Керівництво РФ з 2011-го року готувала розкол України під виглядом створення таких собі "федеративних округів", які потім за допомогою референдуму можуть приєднатися до сусідньої держави. Ідею федералізації України, зокрема, підтримує кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук та проросійські партії: “Опозиційний блок” та “Партія Шарія”.

Разом з тим, правники-конституціоналісти вкотре пояснюють, що заходи на зразок так званого “Всеукраїнського національного конгресу” не мають жодної юридичної сили:

“Рішення про заснування державних органів не може приймати купка людей. Нічого спільного із законністю такий формат діяльності не має, – пояснює правник, доктор юридичних наук Віталій Шевченко. – Україна – демократична держава, і проведення масових акцій та зборів не заборонені. Але спроби заснувати парламент або нові збройні сили – це злочин, описаний низкою статей Кримінального Кодексу України, зокрема ст. 109, 110, 111, 353”.

www.opennews.org.ua