Mon11192018

Last update10:16:16 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back КУЛЬТУРА

Життя видатного етнографа Василя Кравченка

Мешканець бердянських Лісок Василь Григорович Кравченко – видатний етнограф, ім’я якого носить Бердянський краєзнавчий музей, друг ще одного видатного ліщанини – Трохима Аврамовича Зіньківського, який міг би стати в українській культурі ще одним Іваном Франком за своєю потенцією. Пару слів про це, кому буде цікаво...

Над морем (завершення). Загибель Катерини

Ніч. Місяшно. Пяний Чупа, як попадя, харчить свою пісню, наче він не співає, а черевом стогне... З його піснї тільки й чути ся:
— „Во-о-оля гу-ля-а-ала!“
І сеє „воля гуляла“ таке одноманїтне, тяжке, за душу хапаюче! Чупа цілком не визнає милиць, з того не ходить, а рачкує...
От і зараз, прорачкувавши од своєї хати на серед двору, він голічерева впав на голу землю, звів голову і знов стогне...

Над морем (продовження). Буря та смерть

„Гу-гу-гу-у-у!“— „гу-гу-гу-у-у!!.— залунали трівожні гудки з пароходів од Бердянського порту.
— „Диви, диви-и-и, здрефило!“
— „Ай, ай, на „камінь" таска!“
Сї слова і страшне стогнаннє гудків враз скаламутили вcїх бердянських мешканців; кожне, не зважаючи на те, що ціле місто залите водою, кидало найпильнїйшу роботу і захекавшись бігло на порт. За всіма — Корчак і всї його лїщанські сусіди, теж опинили ся в порту.

Над морем (продовження). Нагрузка

Порт у море виступав покoйом. На праворучнім розї його поміст на палях і тут же високий елєктричний лихтар. Камінь за верству в глибу. Великі закордонні парусні „бриги“ на рейдї, верст за дві-три по-за молом. Пекучий день початку серпня. По бердянських вінбарях хліба набралось багато. Відомий багатир — Італієць D’ol'orso одразу припер до порта аж три найбільші пароходи, яка от ,Каламбрія“, „Мелан" та „Везувій“.

Над морем (продовження). Виноградарі

— Ей, ей, лови, лови-и!! Захарка-а!!!
— Навперейми, навперейми!!! — несамовито ріжними голосами залунало коло берега.
Саме, як ще Максим з своїм товариством купав ся, по над ворітьми Сібірного дачі, захекавшись, пробіг хлопець! Йому намагав ся перерізати Браженків Данило!. Уся невеличка площа, од парканів до моря, усипалась лїщанською дїтворою, жінками, чоловіками...

Над морем (оповіданіє). Підгороддє Лїски

Над південним морем, під горою, на рівнинї, стоїть місто Бердянка. На захід од міста — два підгороддя, ближче — Ліски, а далї — Кондра-Лїски [Дальні Ліски. – Прим.]. Майже всї мешканцї обох Лїсок — нащадки утїкачів з крепацтва, а ще — запорожські потомки.

ПОДРОСТКОВЫЙ КЛУБ «СОВРЕМЕННИК»

Это комплексное внешкольное учреждение культуры, которое предоставляет как детям, так и взрослым  возможность развивать  свои умения и навыки, создаёт условия для развития  их творческих способностей. 

Культура и история

Развитие Бердянского края - это увлекательная повесть, которая поражает своими яркими страницами и интересными фактами.

Выставки, экспозиции

Городские музеи радуют бердянцев и гостей города богатством и разнообразием экспозиций, а Художественный музей входит в тройку лучших музеев Украины.

НОВОСТИ БЕРДЯНСКА

Лента новостей всех порталов города.

INFO. В ЯБЛОЧКО!

Агентство новостей INFO. Бердянск.

МОДНЫЙ КИОСК

Сайты, скидки, объявления и фото.

Город Запорожье

Организации, товары и услуги города Запорожья. Путеводитель

BERDYANSK.NET

Городской интернет сервер "Поинт"