Wed02262020

Last update09:08:16 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back КУЛЬТУРА КАТАЛОГ: КУЛЬТУРА МУЗЕЇ КРАЕВЕДЧЕСКИЙ МУЗЕЙ

КРАЕВЕДЧЕСКИЙ МУЗЕЙ

Бердянський краєзнавчий музей було відкрито для відвідувачів у 1929 році в одній з найкрасивіших будівель міста – у будинку колишньої Міської управи. Музей носить ім’я нашого відомого земляка В.Г.Кравченка – етнографа, краєзнавця, фольклориста, діалектолога. На сучасному етапі Бердянський краєзнавчий музей – це оригінальний музейний комплекс, який об’єднує експозицію краєзнавчого музею та трьох його філій.

 

Експозиційні зали краєзнавчого музею охоплюють період з найдавніших часів по сьогодення, демонструють самобутні етнографічні експозиції: «Українська хата кінця XIXст.» та «Болгарський будинок 50-х рр. XXст.», експозиції, присвячені життю та діяльності наших видатних земляків В.Г.Кравченка та братів Т.А. і К.М. Зіньківських.

 

Філію краєзнавчого музею – меморіальний будинок-музей П.П.Шмідта (вул. Шмідта, 8) відкрито в 1980 році. В цьому будинку с 1976 по 1986рр. мешкала родина П.П.Шмідта - начальника міста і порту м.Бердянська, тут пройшли дитячі роки майбутнього лейтенанта П.П.Шмідта, який навчався в Бердянській класичній чоловічій гімназії. Експозиція музею – це унікальне зібрання меморіальних речей родини, відтворені інтер’єри кімнат будинку
XIX ст.
Філію краєзнавчого музею – музей «Подвиг» (вул.Свердлова, 10) відкрито 5 травня 1985 року до 40-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945рр. Експозиція музею висвітлює тему життя м.Бердянська та Бердянського району у роки Великої Вітчизняної війни та участі бердянців у локальній війні в Афганістані, містить «Інтер’єр житлової кімнати 1950-х рр.»
Філію краєзнавчого музею – музей історії м. Бердянська (вул.Дюміна, 15) відкрито.
17 вересня 2005 року. Експозиція охоплює три періоди розвитку міста: дорадянський, радянський та незалежної України, розповідає про міста-побратими Бердянська, а також у межах інноваційного проекту «Музей у музеї» вміщує експозицію колишнього музею заводу «Азовкабель». У музеї увічнено пам’ять одного із засновників м.Бердянська - світлішого князя, генерал-губернатора Новоросії та намісника Бессарабії М.С.Воронцова (виставка «Галерея портретів сім’ї М.С.Воронцова»).
У музейних фондах зберігається понад 71 тисяча експонатів.
Варто побачити:
експозиції просто неба: «Половецькі кам’яні статуї XI-XIIIcт.», «Бердянськ у роки Кримської війни 1853-1856рр.», етнографічні експозиції «Українська хата кінця XIXст.», «Болгарський будинок 50-х рр. XXст.», діораму «Бердянськ у другій половині XIXст.», виставки «Галерея портретів родини М.С. Воронцова», «Таємниці майстерності бердянських вишивальниць М.Г.Білоусової-Каракаш та Т.П.Гамольської», колекції «Мідні болгарські бакири кінця XVIII – XIXст.», «Самовари кінця XIX – поч. XXст.», воскові фігури наглядача митної застави, літописця Бердянська XIXст. В.К.Крижанівського та всесвітньовідомого вченого-мікробіолога В.А.Хавкіна.
На міській промисловій виставці «Бердянськ-2012» Бердянський краєзнавчий музей пропонує увазі мешканців та гостей міста дві виставки. Виставка «Навіки в пам’яті народній» присвячена 70-річному ювілею визволення міста від німецько-фашистських загарбників, що наближається. Виставка «Бердянськ у минулому» присвячена 185-річному ювілею м.Бердянська.

БЕРДЯНСКИЙ КРАЕВЕДЧЕСКИЙ МУЗЕЙ
71100, Україна, Запорізька область,
м.Бердянськ, пр.Перемоги, 14,
тел./факс: (06153) 3-65-70
Е-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Музей працює з 9.00 – 17.00,
вихідний – п’ятниця; філії – понеділок.
 

НОВОСТИ БЕРДЯНСКА

Лента новостей всех порталов города.

INFO. В ЯБЛОЧКО!

Агентство новостей INFO. Бердянск.

МОДНЫЙ КИОСК

Сайты, скидки, объявления и фото.

Диалог-центр

Новости, которые объединяют. Громада и Европа.

BERDYANSK.NET

Городской интернет сервер Бердянска.