Thu10192017

Last update08:12:04 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back КУЛЬТУРА КАТАЛОГ: КУЛЬТУРА НАШ КРАЙ

НАШ КРАЙ

Границы Запорожской Сечи на востоке Украины

В соответствии с размежеванием границ между Османской и Р оссийской империями рубежи Кальмиусской паланки Войска Запорожского Низового проходили от города Азова до Миусского лимана по берегу Азовского моря, а затем – от Миусского лимана по прямой линии до впадения р. Каратыш в Берду, по последней выходили на Конку.

Над морем (завершення). Загибель Катерини

Ніч. Місяшно. Пяний Чупа, як попадя, харчить свою пісню, наче він не співає, а черевом стогне... З його піснї тільки й чути ся:
— „Во-о-оля гу-ля-а-ала!“
І сеє „воля гуляла“ таке одноманїтне, тяжке, за душу хапаюче! Чупа цілком не визнає милиць, з того не ходить, а рачкує...
От і зараз, прорачкувавши од своєї хати на серед двору, він голічерева впав на голу землю, звів голову і знов стогне...

Над морем (продовження). Буря та смерть

„Гу-гу-гу-у-у!“— „гу-гу-гу-у-у!!.— залунали трівожні гудки з пароходів од Бердянського порту.
— „Диви, диви-и-и, здрефило!“
— „Ай, ай, на „камінь" таска!“
Сї слова і страшне стогнаннє гудків враз скаламутили вcїх бердянських мешканців; кожне, не зважаючи на те, що ціле місто залите водою, кидало найпильнїйшу роботу і захекавшись бігло на порт. За всіма — Корчак і всї його лїщанські сусіди, теж опинили ся в порту.

Над морем (продовження). Нагрузка

Порт у море виступав покoйом. На праворучнім розї його поміст на палях і тут же високий елєктричний лихтар. Камінь за верству в глибу. Великі закордонні парусні „бриги“ на рейдї, верст за дві-три по-за молом. Пекучий день початку серпня. По бердянських вінбарях хліба набралось багато. Відомий багатир — Італієць D’ol'orso одразу припер до порта аж три найбільші пароходи, яка от ,Каламбрія“, „Мелан" та „Везувій“.

Над морем (продовження). Виноградарі

— Ей, ей, лови, лови-и!! Захарка-а!!!
— Навперейми, навперейми!!! — несамовито ріжними голосами залунало коло берега.
Саме, як ще Максим з своїм товариством купав ся, по над ворітьми Сібірного дачі, захекавшись, пробіг хлопець! Йому намагав ся перерізати Браженків Данило!. Уся невеличка площа, од парканів до моря, усипалась лїщанською дїтворою, жінками, чоловіками...

Над морем (оповіданіє). Підгороддє Лїски

Над південним морем, під горою, на рівнинї, стоїть місто Бердянка. На захід од міста — два підгороддя, ближче — Ліски, а далї — Кондра-Лїски [Дальні Ліски. – Прим.]. Майже всї мешканцї обох Лїсок — нащадки утїкачів з крепацтва, а ще — запорожські потомки.

Блистательные рыцари своего времени

Битва эта происходила 1го июля. После пятичасового кровопролитного боя казаки уступили, потеряв своего атамана Драного. Запорожцы засели было в Бахмуте, но Шидловский скоро принудил их к сдаче и истребил всех до единого. «Сдавались они нам, едной в том гаму нам не донесено, восприяли по начинанию своему», – так доносил он князю Долгорукому о «конклюзии», учиненной над «воровским собранием». 

НОВОСТИ БЕРДЯНСКА

Лента новостей всех порталов города.

INFO. В ЯБЛОЧКО!

Агентство новостей INFO. Бердянск.

МОДНЫЙ КИОСК

Сайты, скидки, объявления и фото.

Город Запорожье

Организации, товары и услуги города Запорожья. Путеводитель

BERDYANSK.NET

Городской сервер интернет-провайдера "Поинт".