Tue09212021

Last update11:15:31 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back ІСТОРІЯ КАТАЛОГ: ІСТОРІЯ ВІЛЬНИЙ КРАЙ 100-річчя створення Повстанської армії Н.Махна

100-річчя створення Повстанської армії Н.Махна

  • PDF

5 серпня 1919 року в с. Добровеличківка (нині - Кіровоградська обл.) Н.Махно видав наказ по “Революційній Повстанській армії України (махновців)” в якому проголошувалося її створення. 24 серпня з району Нового Бугу на з’єднання з Махном рушили полки під командуванням А. Калашникова.

 

На 30 серпня до складу Повстанської армії ввійшли частини трьох бригад, якими командували Губанов, Дьяченко і Маслов. У їхньому складі перебувало 11 полків (1-й, 2-й, 3-й і 4-й Новоспасівський, 5-й і 6-й Задніпровський, 4-й Радянський, 1-й Олександрівський і зведений полк Судженко, два артилерійських дивізіони (Миронова і Виноградова). 

Ймовірна чисельність військ Махно на той час становила 15-20 тис. бійців. Розташовувалася Повстанська армія в ті дні в Добровеличківському районі, зайнявши кілька десятків сіл по фронту 40 і в глибину 30 км.
31 серпня на зборах її комскладу були вирішені питання про реорганізацію армії у зв’язку з переходом до партизанських дій в тилу денікінських військ. Було зменшено обоз та збільшено кінноту, що значно підвищило маневреність частин і підрозділів. Збориобрали Реввоєнраду армії у складі 35 осіб, штаб армії на чолі з командармом Н. Махном і начальником штабу В. Білашем.
А через місяць, після виходу з оточення у бою 26-27 вересня під с.Перегонівка, розпочався безприкладний Уманський прорив і рейд Повстанської армії до Азовського моря (Вересень-жовтень 1919р.), який поклав край денікінській окупації України.

 

Володимир Пилипенко

НОВОСТИ БЕРДЯНСКА

Лента новостей всех порталов города.

INFO. В ЯБЛОЧКО!

Агентство новостей INFO. Бердянск.

KIOSK.ZP.UA

Сайты, скидки, объявления и фото.

Диалог-центр

Новости, которые объединяют громаду

BERDYANSK.NET

Городской интернет сервер Бердянска.