Mon01202020

Last update09:13:52 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Город Паркова культура Бердянська

Паркова культура Бердянська

  • PDF

Паркова культура Бердянська, на жаль, втратила свій розвиток. Перш за все страждає ландшафт міста, особливо міські парки. Нагадаємо, 23 вересня 2014 Бердянськ сильно постраждав від природної стихії. Тоді сильний вітер звалив сотні дерев. До речі великої втрати зазнав головний парк міста імені Шмідта. Парк імені Петра Петровича Шмідта — найбільший парк в центрі Бердянська. Раніше він був набагато більше і представляв собою зелений оазис в центрі міста.

Закладений він був у 70-80 роках ХІХ століття видатною людиною, яка дуже багато зробила для міста, — начальником міста і порту Петром Петровичем Шмідтом. Але зараз він носить ім’я видатного сина начальника міста і порту — лейтенанта Шмідта.

Петро Шмідт народився 5 лютого 1867 року. Коли йому було 9 років, його батько отримав призначення на посаду начальника міста і порту Бердянська, і вся сім’я переїхала з галасливої багатоликої Одеси в маленьке провінційне місто Бердянськ. Будинок, в якому проживала сім’я Шмідтів з 1876 по 1886 роки, зберігся до сьогоднішніх днів. У 1980 році в ньому був відкритий меморіальний музей П. П. Шмідта. Сама ж будівля була побудована в 1860 році на замовлення управління порту для проживання в ньому начальника порту з сім’єю.

Парк Шмідта пов’язаний і з одним з найтрагічніших подій в історії — 2-ю Світовою війною. На його території під покровом розлогих кленів покоїться прах двадцяти моряків-десантників Азовської флотилії, загиблих при звільненні міста у вересні 1943 року. Біля братської могили споруджено пам’ятник. Скульптурна група зображує трьох моряків, які рвуться в бій. Також на території парку встановлено пам’ятник «Дітям лейтенанта Шмідта» і розташований особняк купця Єзрубильського, де зараз знаходиться музична школа.

Ось така історія видатного парку міста, шкода тільки, що порівняно з минулим сторіччям на ландшафт стали звертати менше уваги. Та й для курортного міста одного парку, на мою думку, буде замало. Особливо шкода сучасну молодь, на яку місцева влада чомусь приділяє мало уваги. Залишається сподіватися, що незабаром місто Бердянськ здобуде ще один ландшафтний витвір.

Ірина Сухолецька

www.helper-ua.foundation