Mon11192018

Last update10:16:16 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Город Нові жителі Бердянська працюють на об’єднання

Нові жителі Бердянська працюють на об’єднання

  • PDF

Переселенці кажуть, що вже відчувають себе повноцінними жителями Бердянська. Пані Наталія Токмань, начальник управління праці та соціального захисту населення, наголосила, що «мешканці міста стали більше довіряти переселенцям, а недовіра, яка залишається, в першу чергу, провокується державою».

Під час круглого столу «Інтеграція переселенців у місцевих громадах: приклад Бердянська. Психологічні проблеми адаптації та як їх вирішувати», який проводився 20 жовтня Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика у партнерстві з громадською організацією «Переселенці та громади разом» в Бердянському художньому музеї ім. І. Бродського, говорили про серйозні речі.
Як живуть переселенці у місцевій громаді? Що найбільше хвилює нових жителів Бердянська? Як підвищити довіру ВПО до медіа, інтернет-видань, телеканалів? Як покращити комунікацію між переселенцями, владою, місцевими жителями і медіа? Як вирішувати психологічні проблеми адаптації – про це йшлося під час обговорення.
У заході взяли участь переселенці, представники влади, лідери НДО, журналісти, представники міжнародних організацій, місцеві жителі – всі ті, кому не байдужі проблеми людей, які будують своє життя заново.

Анастасія Перепелиця, радник міністерства соціальної політики, Олеся Венерська, юрист Данської ради у справах біженців також взяли участь в обговоренні. Соціальний психолог Олег Покальчук порадив, як справлятись з психологічними проблемами, які виникають в процесі адаптації. Дехто з переселенців кажуть, що вже відчувають себе повноцінними жителями Бердянська. Наприклад, Віталій Долбінов стверджує - перше, що він зробив - позбувся статусу переселенець і зрозумів, що все в його житті та житті його родини залежить тільки від нього. Але інші ще й досі не можуть говорити про рідний дім без сліз.
Під час круглого столу було презентовано книгу "Знедолені? Нездоланні!"

Волонтер Наталія Веселовська підкреслила, що місцева влада Бердянська, на жаль, не йде на діалог щодо вирішень проблем житла для переселенців. Також пані Наталія говорила про існування психологічних проблем, особливо у дітей, незважаючи на те, що після переїзду пройшло досить часу. Інна Тихомирова, голова Товариства Червоного хреста, розповіла про те, що організація три роки тому першою відреагувала на проблеми переселенців і зараз продовжує надавати підтримку, в першу чергу, інвалідам.

Ірина Гладка, тренерка з креативних методик, вважає, що проблеми переселенців по суті такі ж, як і проблеми місцевих жителів, тільки гостріші. Адже вони починають своє життя з нуля не за власним бажанням, а з втратами й випробуваннями, тому потребують підтримки і допомоги. «Переселенців важливо сприймати як позитивний потенціал для розвитку міста в цілому», –
підкреслила пані Ірина. – Головне – потрібно об’єднатися з місцевими жителями і владою й разом працювати на позитивний результат».
Важливим для кращої інтеграції переселенців учасники вважають соціально- психологічну адаптацію та взаєморозуміння. Доповідачі розповіли про свою діяльність, важливість комунікаційних заходів, які вони проводять, під час яких люди починають розуміти, що у них спільні цілі, схожі бажання, однакові проблеми.
Пані Наталія Токмань, начальник управління праці та соціального захисту населення, наголосила, що «мешканці міста стали більше довіряти переселенцям, а недовіра, яка залишається, в першу чергу провокується державою».

Лідери громадських організацій говорили про допомогу міжнародних організацій, які пропонують велику кількість грантів для переселенців, для розвитку власного бізнесу, отримання нових знань і створення робочих місць – головне бути активним і наполегливим.
Велике зацікавлення викликав гострий виступ Анастасії Перепелиці, радника Міністерства соціальної політики. Вона акцентувала увагу на вирішенні проблем з житлом. Пані Анастасія підкреслила, що модульні містечка на кшталт того, яке створено у Запоріжжі, не є вирішенням проблеми. Адже переселенці живуть там, немов у гетто і не соціалізуються й не інтегруються.
Анастасія Перепелиця закликала переселенців об’єднуватися, брати участь в акціях та вимагати від влади сприяння у вирішенні проблем житла.

Соціальний психолог Олег Покальчук порадив, як справлятись з психологічними проблемами, які виникають в процесі адаптації. Дехто з переселенців кажуть, що вже відчувають себе повноцінними жителями Бердянська. Наприклад, Віталій Долбінов стверджує – перше, що він зробив – позбувся принизливого, на його думку, статусу «переселенець» і зрозумів, що все в його житті та житті його родини залежить тільки від нього.
Під час круглого столу було презентовано книгу «Знедолені? Нездоланні!». Андрій Чепрасов, житель Бердянська, консультант у Поинт Интернет 2.5 вважає, що ця книга потрібна не лише переселенцям, а і місцевим жителям, щоб вони краще усвідомлювали, як краще розуміти один одного.

Захід проводився Pylyp Orlyk Institute for Democracy Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) в рамках проекту Інтерньюзу за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.
Дякуємо за допомогу в організації організації "Переселенці та громади разом"
(Наталія Ярошенко, Юлія Кривоноженкова).

Фото Катерини Мирної.
idpo.org.ua