Thu08132020

Last update05:49:31 PM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Город Свято на екскурсійних маршрутах Бердянщини

Свято на екскурсійних маршрутах Бердянщини

  • PDF

Нещодавно, в знак початку туристично-краєзнавчого сезону, працівники Осипенківського краєзнавчого музею і вихованці юнацької студії ”Джерельце” при музеї  прийняли участь у туристично-мистецькому святі «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО СТЕПУ», організованому за сприяння Об`єднання учасників АТО “Справедливість”.

 

Ініціатором заходу став наш земляк Вадим Саввон - учасник АТО, ветеран добровольчого батальону “Донбас”, впродовж свята на ландшафтних майданчиках сільської паркової зони й живописного узбережжя водоймища поблизу мальовничих скель і заповідних ділянок прадавнього степу, в музейних експозиціях одразу дві групи туристів (діти і дорослі) з міст Бердянськ і Маріуполь змогли вповні познайомитися зі скарбницею спадщини, старожитностями Бердянського краю, відчути настрій справжнього етнічного свята, аромат степового різнотрав'я, енергетику давніх святилищ і автентичних обрядів, відвідати чарівні місцини козацьких хуторів.
    Впродовж різноманітних екскурсійних, атрактивних й мистецьких акцій, що відбувалися під час заходу серед чудових краєвидів автомаршруту ”До витоків джерел сили і творчості краю понад Бердою”  - майстер-класів з рукомесел, етно-візуалізацій, театралізованих інсценівок у виконанні  студійців ”Джерельця” й за участі жителів сіл Осипенко, Миколаївка і Радивонівка, виникало відчуття безпосереднього спілкування з традиціями і старовиною. Надзвичайно цікаву природничу й краєзнавчу екскурсію для юнацтва берегом Берди провели вчитель географії й їсторії Миколаївської ЗОШ Сергій Кеда і підприємець та мисткиня Оксана Оргієць; а відкриваючи наступну локацію, у своїх виступах згадали, як десятиляття тому, працюючи на відповідальних посадах у Бердянській райдержадміністрації, їм довелося приймати участь в розробці й впровадженні саме цього краєзнавчого маршруту, розміщеного на туристичній мапі Запорізької області, який нині ми разом прагнемо збагатити новими екскурсами, атракціями й святами.
У виконанні студійців ”Джерельця” звучали захоплюючі розповіді про памятки природи і культури понад Бердою, з якими можна ознайомитися в ході подорожі, декламовано вірші письменників-земляків Михайла Годенко “Море моё Азовское”, Володимира Сіренка “Ген над Бердою сива могила”, Ольги Будугай “Бердянщина”.
    А на пішохідних відтинках автомаршруту відбулись різноманітні заходи, зокрема на меморіальній,  у парковій зоні с.Осипенко і в експозиції музею:
     - Екскурси місцинами бувшої станиці Азовського козацького війська, повстанського центру часів Української революції і Визвольної війни 1918-21 рр. - Новоспасівки, й батьківщини відомої авіаторки 1930-х. -  П.Осипенко.
    - інсценовані костюмовані дійства “Новоспасівські вечорниці”, “Дівчата і козачата” проведені краєзнавчою студією “Джерельце” при Осипенківському музеї;
    - знайомство з виставкою картин і мистецьких інсталяцій майстра народної творчості – односельчанки Оксани Оргієць «Натхнення над Бердою» (Осипенківський краєзнавчий музей);
 На черговій локації, біля водоймища на Бердівському водосховищі:        
- творча частина «Вічний степ», проведена юнацькою краєзнавчою студією “Джерельце” при Осипенківському музеї;
- співочий майданчик: «Веселка над Бердою», (виступ народної хорової капели “Промінь”, художній керівник - Іван Іванченко, м.Бердянськ);
- мистецька презентація «Легенди прадавнього степу над Азовом», та майстер-клас від Оксани Оргієць “Орнаменти Бердянщини”, в ході яких діти навчилися плести віночки з квітів і виготовляти чудові етнічні поробки-обереги - мішечки з  зібраними власноруч цілющими травами.

Важливим є й те, що на заході успішно було застосовано деякі елементи зі сценарних і проектних розробок нашого студійного юнацтва, нещодавно в межах пропозицій з включення до турмаршруту нових екскурсійних майданчиків і атракцій виконаних Анастасією Гуменюк і Галиною Турчак, за допомоги керівника студії - Марії Турчак. Вони ж були і ведучими на основних творчих майданчиках свята. Загалом, у своєму дослідженні студійки пропонують зберігши давнину, створити комфортне й сучасне середовище, у якому був би збережений цілісний світ культури, творчості, розвитку, і будь-хто з місцевих мешканців чи гостей нашого краю відчував би себе затишно й отримав би необхідне естетичне відчуття співпричетності до світу цих пам’яток в чудових куточках первозданної природи Приазов’я. У разі підтримки громадами, в ході реалізації проекту, створеного студією, передбачено й активну участь юнацтва і молоді у справі охорони, вивчення і популяризації культурної спадщини, патріотичних, доброчинних й благодійних акціях, створення умов для інвестування у розбудову нових туристичних атракцій, навчально-розвивальних програм, відкриття робочих місць для молоді, аби не шукала більше наша юнь власне майбутнє по світах, а мала б змогу творити цікаве й змістовне життя вдома.
Участь у видовищному, яскравому і пізнавальному заході дала змогу дорослим і юнацтву отримати багато естетичних вражень і позитивних емоцій, набути вмінь і навиків, необхідних для спілкування зі світом природи й духовним багатством народної творчості. Всі учасники щиро вдячні організаторам - нашим землякам - учасникам АТО, й керівництву Осипенківської і особливо - Берестівської громад за розуміння і підтримку, а саме свято, у разі, якщо стане щорічним, неодмінно посприяє популяризації природно-культурного потенціалу наших громад, розвитку патріотичного виховання юнацтва, памяткоохоронної й туристично-краєзнавчої справи краю понад Бердою.
 
Директор Осипенківського краєзнавчого музею   Олег Будяк