Sat04172021

Last update05:13:52 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Город #МеморіальнийЗахід «Захисники рідної землі»

#МеморіальнийЗахід «Захисники рідної землі»

  • PDF

Меморіальний захід до Дня захисника Вітчизни, Українського козацтва та створення Української повстанської армії, свята Покрови – покровительки українського війська, провели працівники Осипенківського краєзнавчого музею разом з вихованцями творчого юнацького об'єднання «Традиція».

На захід прибули представники Осипенківської сільської ради, Бердянської районної ради, учасники громадських й волонтерських організацій: ГО ''Легіон Свободи'', ''Наші Атланти'', настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці Православної Церкви України с.Осипенко, учні Осипенківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., мешканці села.

Мітинг розпочався з виконання державного гімну України.
На пам’ятному місці, присвяченому боротьбі за свободу та незалежність України, протоієрей Василій Турчак звершив панахиду по загиблим, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Вітчизни. Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам’ять всіх Героїв, які віддали життя за Україну та відійшли у безсмертя.

Заступник сільського голови Осипенківської сільської ради Олег Володимирович Агейкин привітав присутніх з Днем захисника України, а голова Бердянської районної ради Жанна Олександрівна Васильчик закликала учнівське юнацтво свято берегти й примножувати знання про подвиг захисників рідної землі й бути гідними спадкоємцями славних традицій нашої землі.

Депутат Бердянської районної ради Олександр Дмитрович Москаленко з метою виховання почуття гідності, патріотизму, мужності, готовності служити рідному краю, не забувати героїв, які віддали своє життя за нашу Батьківщину та знати тих, які продовжують боронити мир та спокій від сучасної агресії, подарував для експозиції музею “Героїка сьогодення” прапор, привезений з передової наших військ.

Про важливість збереження пам’яті про жертовність багатьох поколінь українців у боротьбі за свободу та незалежність України наголосив в своєму виступі депутат Бердянської районної ради Сергій Іванович Кеда.
Волонтер Анетта Омельченко звернулася до юнацтва з побажанням у майбутньому бути гідними своїх славних предків та сучасних захисників України.

Моя зоря, мій видих і мій вдих,
моє мовчання, крик мій, Україно.
Зі мною все, що у тобі люблю.
Мені ти Богом, як причастя, дана.
Я над тобою журавлем полину
за обшир твій, за небокрай до тих,
хто на коліна рабськи не ставав,
перед бідою не схиляв рамена.
Усіх часів, усіх країв знамена
блідніші твоїх райдуг і заграв.
Володимир Сіренко

В ході заходу вихованці юнацького творчого об'єднання «Традиція» віршованою програмою привітали всіх з прийдешнім святом та подарували присутнім на заході квіти й виготовлені власними руками етнічні поробки. Особливу вдячність було висловлено учаснику бойових дій на Сході України, керівнику міськрайонної організації «Легіон Свободи», волонтеру Миколі Анатолійовичу Тюркеджи.

Також, на закінчення урочистого заходу присутні ознайомилися з тематичною виставкою «Мужність, патріотизм та пам’ять захисників Вітчизни».

Щодня на світанку й вечірню годину
Молюсь, щоб покрила, моя Україно,
І діток твоїх, і сади, і жита
Серпанком своїм, Покрова свята…
Запалю вогонь за тих, хто вже не з нами,
Кого у полон забрали сили злі...
Станемо усі, мов ангели, військами
Боронити мир від лиха на землі.
Запалю свічу за наше тихе завтра...
Щоб жили в добрі і діти, і батьки.
І зійде любов до нашого порога,
Вільна Україна, сильна навіки

Марія Турчак, науковий співробітник Осипенківського краєзнавчого музею