Tue09212021

Last update11:15:31 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back КУРОРТ КАТАЛОГ: КУРОРТ ПРО БЕРДЯНСЬК Виноград — смачний та корисний фрукт

Виноград — смачний та корисний фрукт

Важко знайти людину, яку б не приваблювало це творіння сонця, розуму, праці. У чому ж особливість виноградної лози. Виноградна лоза має корисні та лікувальні властивості, є важливим джерелом здоров’я та сил людини. І у цьому йому немає рівних серед інших плодових рослин.

Саме тому весь світ, там, де є необхідні умови для росту та визрівання цієї культури, займається виноградорством. 
Старі люди пригадують, як Бердянськ – був справжньою перлиною Приазов’я, курортом виноградолікування великого маштабу.

Тут вирощували багато сортів винограду, що ще здавна цінувалися лікувальними властивостями: Шасла, Чауш, Мадлен Анжевин, Мускат александрійський, Ріслінг. Їх цілющі властивості підкріплювалися кліматичними умовами нашого краю.

Залежно від сорту та умов дозрівання виноградної лози у дозрілих ягодах 14—25 і більше відсотків розчинного та легкозасвоюваного цукру (найбільше глюкози та фруктози). Глюкоза, якої у дозрілих ягодах майже половина усього присутнього цукру, займає особливе місце у життєдіяльності організму. Це вид цукру, у який повиннні перетворитися усі інші, перш ніж потрапити до крові.

Глюкоза — ідеальний енергетичний матеріал. Коли вона потрапляє в організм людини, то швидко потрапляє до крові та стає основним джерелом харчування нервової клітини, де обмінні процеси відбуваються значно швидше ніж у будьякій іншій клітині людини.
До складу винограду входить більше ніж 150 компонентів, якими обумовлюється колір, смак, аромат, консистенція кожиці та м ’якоті. Вода складає 65—80% маси ягоди. Сік уявляє собою досить складний розчин органічних речовин у воді, де є велика кількість огранічних кислот. Вдале поєднання цукру та кислот надає ягодам приємний та освіжаючий смак.

Під впливом органічних кислот посилюється діяльність підшлункової залози, послаблюються сердцеві удари, зменьшується частота пульсу, стає рівним дихання. Виноградний сік містить у незначній кількості майже всі мінеральні речовини та мінерали, що забезпечують нормальну життєдіяльність людини(калій, кальцій, магній, залізо, марганець, сірку, кремній та хлор). І хоча цих речовин незначна кількість (3—5 г/л), саме за їх рахунок і може відбуватися поповнення та оновлення тих самих елементів, які сприяють правильному обміну речовин. Особливо важливим є те, що у соці є солі заліза, які сприяють творенню червоних кров”яних тілець, вітаміни С, В,Р. Пектін, якого найбільше у м”якоті та шкірці, має антітоксичні властивості. Нажаль, мало хто знає, що сік винограду має антисептичні властивості.

Виноградолікування відоме людству здавна (ще за часів древніх римлян та греків). За часів колишнього Радянського Союзу вивчалося багато розробок лікувальних властивостей винограду. Ще й досі існують здравницi у Молдавії, Грузії, Арменії. Лікувальні властивості цієї рослини використовують для боротьби з хворобами сердцево-судинної системи, при лікуванні анемії, хворобами печінки, хронічного бронхіту та легких форм туберкульозу для нормалізації роботи желудочно-кішківного тракту, допомагає попередити утворення сечового піску. Забороняється вживати виноград, та його продукти при цукровому діабеті, ожирінні, язвеній хворобі кишківника та желудка, гострих формах туберкульозу. 

Детальніше ЕНО-терапія 

НОВОСТИ БЕРДЯНСКА

Лента новостей всех порталов города.

INFO. В ЯБЛОЧКО!

Агентство новостей INFO. Бердянск.

KIOSK.ZP.UA

Сайты, скидки, объявления и фото.

Диалог-центр

Новости, которые объединяют громаду

BERDYANSK.NET

Городской интернет сервер Бердянска.