Wed03032021

Last update07:04:18 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back ЕКСКУРСІЇ КАТАЛОГ: ЕКСКУРСІЇ БЕРДЯНСЬК БГПУ - бывшая мужская гимназия

БГПУ - бывшая мужская гимназия

У ХІХ столітті в стінах нашого університету знаходилася чоловіча гімназія. У ній навчався лейтенант Петро Петрович Шмідт, який у 1905 році на прохання матросів крейсера Очаків очолив їх виступ, заздалегідь знаючи, що це повстання приречене. Його розстріляли на острові Березань біля Очакова, похований в Севастополі.

Також навчався Володимир Хавкін, який згодом розробив протичумну та протихолерну вакцини, випробувавши їх на собі. У Бомбеї (Індії) йому поставлено пам’ятник із золота, а тамтешній інститут носить його ім’я. У Бердянську народилися і навчалися в реальному училищі (корпус соціально-педагогічного факультету) письменник і публіцист Трохим Зіньківський, письменник і етнограф Василь Кравченко, художник Опанас сластьон, який ілюстрував Кобзар Шевченка. У селі Софіївка народився художник Йосип Бродський. Він подарував місту частину своєї колекції, на основі якої утворено музей.

БДПУ утворено в липні 2002 року на базі державного педагогічного інституту, який має 75 річну історію. У 1932 році було відкрито інститут соціального виховання з чотирма факультетами: соціально-економічним, агробіологічним, техніко-математичним та дошкільного виховання. Наступного року відкрився мовно-літературний факультет. У 1941-1943 роках інститут було евакуйовано в Душанбе, але з жовтня 1943 року він продовжив роботу. В 1945-1946 роках мовно-літературний факультет припинив своє функціонування. Існувала лише спеціалізована кафедра, викладачі якої читали українську, російську, іноземні мови та літератури. Нині наш університет має 9 факультетів: соціально-гуманітарний, економічний (знаходяться в головному корпусі), фізико-математичний, факультет технологій та комп’ютерної графіки, факультет комп’ютерних технологій та систем (а-корпус), факультет естетичного та фізичного виховання (музичний корпус), Інститут філології, соціально-педагогічний, факультет підготовки вчителів початкової школи (5 корпус).

На території а-корпусу представлені символи світових релігій: православної – хрест, католицької – мати божа, іудейської віри – зірка. Факультет української та слов’янської філології було створено в 1991 році на базі факультету вчителів початкових класів. Первісно існувало три кафедри: української мови, російської мови та літератури та кафедра літературознавчих дисциплін. У травні 2006 року на базі філологічного факультету був створений Інститут філології БДПУ, який очолила доктор філологічних наук, професор Вікторія Анатоліївна Зарва. Інститут обслуговує вісім кафедр: кафедра української мови, кафедра журналістики та видавничої справи, кафедра української та зарубіжної літератури, кафедра загального мовознавства та слов’янської філології, кафедра філологічних дисциплін для неспеціальних факультетів, кафедра теорії та методики навчання мов, кафедра романо-германської філології, кафедра іноземних мов для неспеціальних факультетів.

У 2007 році на базі кафедри української та зарубіжної літератури спільно з інститутом літератури Т.Г.Шевченка НАН України створено науково-дослідний інститут слов’янознавства і компаративістики. В Інституті філології на стаціонарі навчається 653 студента зі спеціальностей: мова і література (українська, російська, болгарська, польська, англійська, німецька, французька), перекладознавство, редагування освітніх видань, журналістика. Запрошуємо вас до співпраці, та вступати до навчання у нашому вузі!

Тел. для справок +38 (067) 714-59-84

НОВОСТИ БЕРДЯНСКА

Лента новостей всех порталов города.

INFO. В ЯБЛОЧКО!

Агентство новостей INFO. Бердянск.

МОДНЫЙ КИОСК

Сайты, скидки, объявления и фото.

Диалог-центр

Новости, которые объединяют. Громада и Европа.

BERDYANSK.NET

Городской интернет сервер Бердянска.