Mon11192018

Last update10:16:16 AM GMT

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
Back Важные объявления Свято Вознесіння Богородиці та майстер-клас з танцю

14 Aug 2017

Свято Вознесіння Богородиці та майстер-клас з танцю

15 серпня у Польщі на державному рівні відзначається Свято Вознесіння Пресвятої Богородиці та День Польського Війська.
З цієї нагоди Польське культурно-освітнє товариство «Відродження» планує низку урочистих заходів, що відбудуться 15 серпня о 17.00 (майдан перед ЦДЮТ).

 

Ця дата, 15 серпня, увійшла до історії під назвою «Диво на Віслі» та має загальноєвропейське значення й український вимір.
Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Українці виступали союзниками Польщі у польсько-радянській війні, однак, про роль армії Української Народної Республіки (УНР) у військовій кампанії серпня-вересня 1920 р. часто забувають.
У серпні 1920 року відбулася битва за Варшаву - вирішальний бій Радянсько-польської війни 1919—1921 років. Несподівана поразка Михайла Тухачевського від об'єднаного польсько-українсько-білоруського війська поставила хрест на більшовицьких планах подальшого походу в Європу. Цю подію ще називають "Дивом над Віслою".
Головною перепоною для більшовицьких військ стала саме залога під Замостям морської піхоти міністра ВМС УНР Михайла Білинського. Українська допомога поляками була цілком природним виходом із ситуації, в якій опинилася УНР, будучи цілком окупованою більшовицькорю армією.

Юзеф Пілсудський коментував цей союз так: "Йде боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога. Я впевнений, що розуміння між Українською і Польською республіками принесе славу й добробут обом народам. ... Від імені Польщі проголошую: "Хай живе вільна Україна!"
Запрошуємо взяти участь в урочистостях.

Last modified on 14.08.2017 13:19
Администратор

Администратор

ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ!  

БЕРДЯНСКИЙ ИНТЕРНЕТ ГИД - ЭТО ПЕРВЫЙ ИНТЕРНЕТ-ПОИСКОВИК ПО САЙТАМ ГОРОДА.

НАЙДИ СЕБЯ ЗДЕСЬ!

Website: big.zp.ua/

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.